Bogaty w naturalne pierwiastki

Produkty BioTynk zawierają szeroką gamę życiodajnych, naturalnych pierwiastków, które przez miliony lat starannie przygotowała nam natura.

Wszystko, co nas otacza, ma istotny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Nasz organizm wyczuwa te różnice instynktownie czy tego chcemy, czy nie. Drewno zawsze będzie nam milsze i przyjemniejsze niż drewnopodobny plastik.

Oto kilka podstawowych informacji jak poszczególne naturalne pierwiastki, zawarte w naszych produktach wpływają na organizm człowieka:

 

Krzem - Pierwiastek Życia. Prawidłowa ilość krzemu w organizmie człowieka to 29,5%. Krzem jest pierwiastkiem, określającym właściwości miękkich struktur (tkanek łącznych, ścięgien, naczyń krwionośnych, układu trawiennego, okostnej, chrząstek i maziówki stawowej), utrzymującym właściwą wilgotność skóry i naskórka. Krzem wzmacnia włosy i paznokcie. Posiada działanie przeciwzapalne, przeciwmiażdżycowe, lipotropowe (regulacja gospodarki lipidowej), zwiększa krzepliwość krwi.

 

Cynk – Wpływ tego pierwiastka na organizm człowieka jest od dawna znany. Jest niezbędny do utrzymania optymalnego stanu zdrowia. Cynk działa na system immunologiczny człowieka, utrzymując go w stanie gotowości i wzmagając odporność na zakażenia.

 Ponadto Cynk odpowiada za: syntezę białek, wzrost komórek organizmu, prawidłowe działanie hormonów, prawidłowy stan kośćca, funkcje rozrodcze u mężczyzn, procesy naprawcze zachodzące w tkankach, metabolizm witaminy A – przez co pozytywnie wpływa na jakość wzroku.

 Preparaty z cynkiem ułatwiają oczyszczanie skóry, przywracają jej naturalne pH, ściągają nadmiernie rozszerzone pory, łagodzą stany zapalne, zmniejszają skłonność skóry do powstawania zaskórników. Związki cynku stosuje się przede wszystkim w przypadku trądziku i łysienia plackowatego.

 

Wapń i magnez są niezbędne dla prawidłowego działania układu nerwowego i krwionośnego. Niedobory wapnia i magnezu są przyczyną bolesnych skurczów mięśni oraz zwiększają podatność na alergie i stres. W świetle najnowszych badań, odpowiednia ilość tych pierwiastków w organizmie zapobiega powstawaniu nowotworów oraz występowaniu innych chorób cywilizacyjnych.

 

Potas i sód regulują gospodarkę wodną w organizmie. Sam potas reguluje pracę serca i pomaga w wydalaniu toksyn z organizmu. Oba razem dostarczają energię do komórek.

 

Żelazo jest katalizatorem w procesie metabolizmu dopaminy – związku, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie narządu ruchu, napięcie mięśni, procesy emocjonalne oraz poznawcze. Niedobór tego pierwiastka osłabia koncentrację uwagi i zdolność uczenia się. Pierwszym skutkiem niedoboru żelaza jest anemia.

 

Fosfor to budulec kości i zębów, bierze udział w reakcjach biochemicznych (produkcji energii wewnątrzkomórkowej) oraz utrzymuje prawidłowe pH skóry.

 

Selen usprawnia odtruwanie organizmu i działa przeciwzapalnie. Odpowiada za elastyczność skóry (wraz z wit. E), opóźnia proces starzenia się. Zwiększa też siły witalne poprzez odpowiednie dotlenienie mięśnia sercowego.

 

Miedź jest niezbędna w procesie wytwarzania energii w komórce. Posiada silne działanie przeciwgrzybiczne oraz właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne. Reguluje przemianę katecholamin, serotoniny, tyrozyny, melaniny, sprzyja wzrostowi aktywności insuliny. Pierwiastek ten bierze czynny udział w tworzeniu struktury białek tkanki łącznej - kolagenu i elastyny, które występują w tkance kostnej i chrzęstnej oraz skórze, płucach i ściankach naczyń krwionośnych. Niedobór miedzi najczęściej doprowadza do tworzenia się tętniakowatych poszerzeń aorty i naczyń krwionośnych mózgu.

 

BIOTYNK TO NATURA NATURA TO ZDROWIE!

 

Pozostałe zalety produktów marki BioTynk